Lipiec 26, 2017 02:23 po południu

Gwiezdne wojny na angielskim? Jak najbardziej!

Czy nauka języka musi być bierna? Czy przyswajanie nowych słówek zawsze musi wiązać się z monotonią? Odpowiedź jest prosta – nie musi!

Udowodnił to na swoich zajęciach student Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, kierunek filologia angielska specjalizacja nauczycielska z elementami neurodydaktyki , Oliver Kujawski, który w swojej szkole, to jest w Zespole Szkół Plastycznych w Kole z siedzibą w Kościelcu Głównym, zaserwował swoim uczniom istne Gwiezdne Wojny na lekcji języka angielskiego. Jego zamysłem przy przygotowywaniu lekcji było zachęcenie młodzieży do zainteresowania się Universum Star Wars oraz do zapoznania ich z nowym słownictwem science-fiction. Pan Oliver chciał pokazać swoim uczniom, że nauczanie i uczenie się języka obcego nie musi być nudne. Wystarczy odrobina inwencji i dobrej woli po obu stronach, aby lekcja stała się dla uczestników i prowadzącego wielką przygodą!

Podczas zajęć uczniowie mieli nie tylko okazję przyswoić dużą ilość nowego słownictwa dotyczącego głównych zagadnień oraz postaci ze Star Wars. Mogli również wypróbować gadżety filmowe/cos play, czyli przeistoczyć się w najbardziej popularne postaci z Gwiezdnych Wojen, a następnie stoczyć ze sobą gwiezdną bitwę. Na koniec w części warsztatowej uczniowie z aktorów przeistoczyli się w reżyserów a ich zadaniem było opracowanie własnego scenariusza do filmu. Nagrodą za trud i czynny udział zajęciach było nakręcenie filmiku na podstawie opracowanego przez nich scenariusza.

Poniżej znajduje się link do prezentacji, w której znajdują się zdjęcia zarówno z zajęć jak i z filmu:

oraz do nakręconego filmiku:

Oby jak najwięcej było tak kreatywnych nauczycieli!