Lipiec 26, 2017 09:56 przed południem

Kreatywna promocja zdrowia

Studenci  I roku pielęgniarstwa w ramach zajęć z promocji zdrowia prowadzonych, przez dr nauk o zdrowiu Grażynę Kozak zrealizowali projekt edukacyjny dla dzieci Międzynarodowej  Szkoły Podstawowej Edukacji Innowacyjnej.

Tematem projektu były zasady zdrowego odżywiania. Wprowadzeniem do zajęć był krótki pokaz filmowy, a następnie kreatywne zabawy. Na zakończenie dzieci pod okiem studentów, według własnych inwencji twórczych  przygotowywały i degustowały zdrowe kanapki, piły zdrowe soki  i niegazowaną wodę,  oraz tworzyły  owocowe szaszłyki. Dzieciom towarzyszyły świetne humory, dobra zabawa, spożywanie pyszności oraz twórcze uczenie się. Dzięki  kreatywnemu myśleniu połączonemu z twórczymi działaniami studentów zainspirowano dzieci do zdrowego modelu odżywiania.

Takie i inne innowacje twórczego rozwoju osobistego możliwe są tylko w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, jest to jedyne miejsce, które stymuluje twórczy rozwój osobowości już od najmłodszych lat.