Lipiec 26, 2017 11:21 przed południem

Profilaktyka pozytywnie zakręcona - na przykładzie działań Łódzkiej Akademii Profilaktyki Społecznej

W ciągu niespełna dwóch lat działalności Łódzkiej Akademii Profilaktyki Społecznej  odwiedziliśmy wiele szkół na terenie całej Polski.

W naszych warsztatach profilaktycznych uczestniczyło kilkuset uczniów, którzy dowiedzieli się mi.in.

• jak asertywnie reagować w sytuacji grupowego nacisku i namawiania do picia lub brania używek?
  • jakie są zasady udzielania pierwszej pomocy?
  • jak postępować w obliczu potencjalnego zagrożenia ze strony grup destruktywnych "sekt"?
  • co zrobić w sytuacji doświadczania przemocy rówieśniczej?
  • jak bezpiecznie funkcjonować w świecie wirtualnym?

Jesteśmy otwarci na oczekiwania szkół, jak i samych uczniów. Z myślą o nich przygotowaliśmy kompleksową ofertę warsztatów - do realizacji w każdym semestrze -  "Zimowy Survival" i "Bezpieczne Wakacje"

Nie straszymy, nie grozimy palcem, rozwijamy pozytywne, konstruktywne kompetencje przydatne w podejmowaniu przemyślanych, decyzji. To w jaki sposób pokierujesz swoim życiem zależy od podejmowanych przez Ciebie decyzji. Żyj pozytywnie i konstruktywnie.

Chcesz dowiedzieć więcej zapraszamy na stronę

www.laps.ahe.lodz.pl