Lipiec 27, 2017 10:19 przed południem

Raz, dwa, trzy, dziś aktorem będziesz TY!

W Międzynarodowym Przedszkolu Edukacji Innowacyjnej „Tęczowy Świat Dziecka” w Łodzi działa prężnie Koło Teatralne. Powiecie Państwo, że to nic takiego, bo w każdym przedszkolu takie jest, ale ....

czy w każdym przedszkolu koło prowadzą nauczycielki mające do tego predyspozycje i zmysł artystyczny?

czy w każdym przedszkolu pisane są autorskie scenariusze uwzględniające predyspozycje i cechy charakterystyczne dzieci?

Na pewno nie!!!

Koło prowadzone jest dla wszystkich dzieci z całego przedszkola niezależnie od wieku. Nawet dzieci nieśmiałe i niepewne siebie po warsztatach podwyższają swoją samoocenę
i przełamują bariery. Specjalnie stworzona do tego sala teatralna z kurtyną i nagłośnieniem pomaga dzieciom poczuć się na scenie jak prawdziwy aktor. Wyzwalany jest w ten sposób potencjał dziecka, a co za tym idzie jego kreatywność. Autorskie scenariusze przygotowywane są pod dzieci i dostosowywane do ich charakteru, możliwości
i zainteresowań. Dzięki temu nasze Koło Teatralne zdobyło wiele nagród w konkursach międzyprzedszkolnych.

Zdjęcie 1 –  Inscenizacja wiersza pt. „Chory kotek”

bajka, aktor, przedstawienie, inscenizacja, scena, przebranie, dzieci

Zdjęcie 2 – „Czerwony Kapturek” w wykonaniu nauczycieli

bajka, aktor, przedstawienie, inscenizacja, scena, przebranie, nauczyciel, dekoracja