Lipiec 26, 2017 11:35 przed południem

Tanecznym krokiem przez Polskę

Taniec pomaga poznać własne ciało. Taniec wyzwala naszą kreatywność i rozwija samoświadomość. Studenci z Łodzi udowadniają, że warto tańczyć!

Tanecznym krokiem przez Polskę to projekt zrealizowany przez studentów pedagogiki Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi ze specjalności pedagogika tańca. Jego autorzy wykorzystali you tube i e-learning do nauczania tańca. Biorący udział w projekcie tancerze z różnych szkół tańca wcielili się w rolę "wirtualnych nauczycieli". Co więcej, nadano im role zarówno nauczycieli jak i odbiorców. Grupy taneczne uczyły się od siebie nawzajem zupełnie nowych i niestosowanych dotąd technik tanecznych. Studenci nabyli dzięki temu umiejętności autoprezentacji, przekazywania wiedzy oraz poznali różne, odmienne sposoby pracy choreografa. Odbiorcami były dzieci i młodzież z zespołów tanecznych z całej Polski. Projekt edukacyjny zdobył pierwsze miejsce w Konkursie na najlepszy projekt studencki organizowanym przez Akademię Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.

Jak widać taniec pozwala przekraczać nie tylko ograniczenia naszego ciała. Tańczyć można i warto zawsze i wszędzie.

Film podsumowujący projekt Tanecznym krokiem rzez Polskę

Tanecznym krokiem rzez Polskę - projekt edukacyjny zrealizowany przez studentów pedagogiki tańca z Łodzi